Darmowa dostawa od 250 zł!

Kreatywne pomysły na prezent dla dziecka – czyli w świecie klocków.

Hej, czy naprawdę Twój chłopiec, dziewczynka, a może dziecko bliskich Ci osób wszystko już ma?

A może poszukujesz czegoś unikatowego, co mogłoby wypełnić czas Twojego szkraba, a przy okazji go rozwijać?

      Popatrz czym dziecko na co dzień się bawi, co go dłużej ciekawi i próbuj rozwijać jego zainteresowanie w kierunku tworzenia i budowania.  Pobudzanie u dzieci kreatywności i zdolności manualnych powinno zawsze stanowić główny cel w doborze zabawek. Właśnie dlatego nasze najmłodsze szkraby, często ku naszemu zdziwieniu, wybierają do zabawy różne przedmioty służące nam dorosłym na co dzień np. w kuchni. Ile w tych rzeczach jest fascynującej kreatywności - czasami to nasze dziecko nam to właśnie pokazuje i używa przedmioty domowego użytku do stukania, mieszania, przekładania, wkładania jeden na drugi … no właśnie … i tu zaczyna się pole do zainteresowania klockami. Klocki są bowiem zabawką, której nie powinno zabraknąć żadnemu dziecku.

 

     Twój malutki roczniak będzie klocki wkładał do garnków i mieszał, albo przekładał z miski do miski, a ich nieregularne kształty będą doskonałym sposobem kształtowania zdolności manualnych. Będzie częściej burzył klocki niż je składał, ku zdziwieniu mniej doświadczonych rodziców. Tak, to właśnie jego malutki świat, ale w tym rozgardiaszu możemy wówczas uczyć nasze maleństwo porządkowania i wkładania klocków na koniec zabawy do pudełka, co także jest dla niego solidną dawką wiedzy. Nieco starszy maluszek zacznie już układać proste konstrukcje, a z pomocą rodzeństwa lub rodziców stworzy pierwsze domki, zagrody dla swoich zwierzątek, a także autka i inne pojazdy. 

      Prawdziwy zaś rozwój zdolności manualnych i chęci budowania następuje w okresie przedszkolnym. Klocki stają się wówczas nieocenionym kompanem zabaw. Budowanie z klocków w okresie przedszkolnym rozwija umiejętność łączenia kształtów, wymaga percepcji i precyzji w ich układaniu, a także pobudza wyobraźnię, kreatywność i widzenie przestrzenne. Tworzenie razem różnych budowli uczy współpracy w grupie – w przedszkolu czy też w rodzinie. Wspólne spędzony czas z klockami rozwija relacje społeczne i sprawia wiele radości. Mając na uwadze to jak wiele dobrego wnoszą klocki w codzienne życie dzieci, powinniśmy zawsze wplatać je w zabawę i zachęcać nasze maleństwa do zainteresowania się nimi. Jeśli zaś mamy w domu małego człowieka, który nie wykazuje za dużego zainteresowania klockami, siadajmy przy nim i budujmy. Pokażmy dziecku jak fascynujący może być własnoręcznie tworzony świat z klocków. Uczmy się nimi bawić. To zaprocentuje na przyszłość.

Które klocki wybrać dla dziecka?

      Na rynku dostępnych jest tyle rodzajów klocków, te bardziej znane i te mniej. Wiele serii ma gotowe instrukcje, z których można zbudować konkretne scenki i budowle. Jednak z obserwacji dzieci najlepiej cieszą się gdy mogą budować po swojemu. Zachwycające budowle w wykonaniu dzieci powstają z piankowych „wafelków”. Kiedy do dzieła dołączą klocki konstrukcyjne, nasze starszaki ze szczególną precyzją i zainteresowaniem budują z nich różnorodne budowle od pojazdów, przez roboty, po pełne uroku zwierzątka lub kwiaty, które szczególnie do gustu przypadną oczywiście dziewczynkom. Warte uwagi są także klocki magnetyczne, które sprawią, że budowle będą trwalsze i solidniej będą się trzymały dzięki magnesom.

Klocki konstrukcyjne i kreatywne na prezent

      Przedstawiamy Państwu listę klocków, które cieszą się największym zainteresowaniem Klientów sklepu Lekki Styl. Nasi klienci doceniają je za oryginalne wzory, interesujące możliwości łączenia oraz szerokie możliwości tworzenia inspirujących budowli. 

TOP 10 klocków konstrukcyjnych i kreatywnych układanek:

- Klocki konstrukcyjne dla chłopca Pojazdy Morphun GearPhun – zestaw zawiera 324 elementy, w tym 5 wielkości kół zębatych, korbkę oraz podstawę do budowania ruchomych pojazdów i konstrukcji. Klocki pozwalają na wybudowanie wielu różnych modeli pojazdów. Helikopter, czołg, pociąg, ciężarówka i wiele innych pomysłów. Spójrz co możesz razem z dzieckiem wyczarować z tych klocków:

  

- Klocki Konstrukcyjne dla chłopca i dziewczynki Morphun – 200 elementów, z których można stworzyć zwierzątka, pojazdy, budowle, a niektóre z nich posiadają możliwość ruchu. Kreatywność sięga zenitu! 

- Klocki konstrukcyjne Zwierzątka Morphun– z 252 klocków zbudujecie 24 urocze zwierzątka, ale nie tylko. Instrukcja wskazuje w jaki sposób zbudować np. łódkę czy kwiatek. Świetny pomysł na prezent dla dziewczynek, choć chłopcy także znajdą radość w budowaniu zwierzątek. Szczególnie tych groźnych, a potem będą straszyć rodziców i małe siostrzyczki:)

klocki_konstrukcyjne_zwierzatka31.jpg

- Klocki konstrukcyjne w postaci puzzli typu wafel o pięknych pastelowych wzorach i kolorach - Meli Minis Pastel – 400 elementów, które rozwijają nie tylko umiejętność łączenia w kształty i rozwoju wyobraźni przestrzennej. Możecie bawić się także w rozpoznawanie kolorów, grupowanie klocków czy liczenie. Piękne, ciepłe kolorystycznie motywy szczególnie zauroczą dziewczynki.

klocki konstrukcyjne wafelki meli minis pastel 1 klocki konstrukcyjne układanka piankowa układanki piankowe

- Klocki konstrukcyjne przestrzenne typu wafel idealne dla dziewczynek – Meli Basic Pink – aż 600 elementów, z których można tworzyć dziewczęcy świat. Wszystkie elementy występują w pastelowych, wręcz cukierkowych kolorach. Można z nich zbudować na przykład pieska lub zamek. 

klocki wafle małe konstrukcje klocki wafle konstrukcje 2 klocki wafle konstrukcje 3

Klocki konstrukcyjne Meli Constructor – wśród 400 elementów klasycznych wafelków znajdują się koła, łączniki czy sześciokąty, co daje o wiele więcej szans na kreatywne budowanie. Poza różnymi konstrukcjami np. budowli dziecko może wprawić w ruch pojazdy np. samolot, auta. Daj ponieść się inspiracji dzieciom.

klocki konstrukcyjne meli constructor 1 klocki konstrukcyjne meli construction 2 klocki konstrukcyjne meli construction 3

Drewniane klocki magnetyczne – zestaw 30 klocków z naturalnego drewna, z wbudowanymi magnesami. Powstające budowle z klocków drewnianych nie rozpadną się, a przyciągające się klocki dzięki magnesom można układać w przeróżne konstrukcje przestrzenne.

drewniane klocki magnetyczne drewniane klocki z magnesami

- Tablica magnetyczna z układanką MagPad Dots - to nowy rodzaj tablicy magnetycznej pozwalającej na rozwijanie zdolności małej motoryki.  Duża tablica posiada małe kółeczka, z których za pomocą magnesu można układać różne mozaiki i układanki. Żaden z drobnych elementów ukrytych za szybką z tworzywa sztucznego nie wypadnie. MagPad – Dots można bawić się wygodnie w podróży, poczekalni u lekarza, ogrodzie. 

tablica magnetyczna układanka magnetyczna układanka na tablicy

- Klocki Loovi – zestaw 70 elementów klocków, które łączą się ze sobą kuleczkami. Idealne dla malucha, który będzie się uczył łączenia ze sobą kolorowych kulek. Rozwijając zestaw Loovi o większą ilość w zestawie można zbudować przestrzenne zwierzątka, budowle i inne kreatywne konstrukcje.

klocki z łączeniami kulkowymi klocki loowi

Klocki konstrukcyjne słomki BAMB – inspirująca układanka przestrzenna w postaci słomek i łączników, które pozwalają stworzyć ciekawe konstrukcje np. domków, zamków czy łodzi. Kreatywny zestaw 200 elementów pozwoli na rozbudzenie fantazji dziecka. W naszym sklepie kupisz małe i większe zestawy, nawet do 1 tyś. elementów.

układanka ze słomek BAMB słomki klocki przestrzenne Bamb

Warto wiedzieć, że proponowane przez nas klocki posiadają stosowne certyfikaty, wykonane są w wysokiej jakości surowców, który nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Są w pełni bezpieczne dla naszych pociech.

Zamiast włączyć telewizor z bajką lub tablet, rozłóż na podłodze klocki i pozwól uwolnić kreatywność swojego dziecka. Ucz go tworzyć, kombinować, łączyć, burzyć i budować na nowo. Ten cenny czas spędzony na budowaniu będzie z pewnością procentować na rozwój manualny, widzenie przestrzenne, kreatywność i inteligencję dziecka. Jak maluch się wciągnie w zabawę zobaczysz, że będziesz mieć chwilę dla siebie, o której przecież tak marzysz:). Na początku pokaż, ucz i inspiruj! Bądź nauczycielem w układaniu klocków. Niech dziecko czerpie z mądrości swoich rodziców.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Autor: Anna Witkowska

Anna Witkowska

All comments