Darmowa dostawa od 250 zł!

Włoska Tognana – prawdziwa perła wyposażenia kuchni i jadalni w ofercie Lekki Styl

  wyposażenie kuchni i jadalni Tognana     

       Tognana Porcellane to obecnie jeden z największych włoskich producentów porcelany stołowej, naczyń do gotowania, pieczenia, smażenia, zaparzania kawy oraz innych akcesoriów wyposażenia kuchni i jadalni. Swoje biura i zakład produkcyjny Tognana posiada w Casier, w prowincji Treviso koło Wenecji. Tognana to lider w swojej branży, który od początków swojego działania rozwija produkcję wysokiej jakości naczyń stołowych wykonanych z porcelany i kamionki. Inwestycje technologiczne ostatnich lat oraz rozwój produktów w obszarach ekspresów do kawy oraz naczyń do gotowania i smażenia, sprawiły, że firma dynamicznie rozwinęła się na arenie międzynarodowej.

      Obecnie Tognana to numer jeden na rynku włoskim, który generuje 70% całkowitych obrotów firmy.  Marka Tognana jest znana i ceniona w całej Europie, na Bałkanach i USA. W Polsce ofertę marki Tognana znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym Lekki Styl.

 

      Niezmiennie z marką Tognana kojarzą się takie wartości jak wysoka jakość surowców i wykonania oraz wyszukane wzornictwo, za którym stoją światowej sławy projektanci, tacy jak Mila Schön i Matteo Thun. Firma stale inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne unowocześniając procesy produkcyjne. Ogromny postęp technologiczny nie zatracił jednak jakości ręcznego odlewania naczyń, wypiekania w tradycyjnych piecach oraz misternego ich szkliwienia. 

Tognana – rzemieślnicze i szlacheckie korzenie firmy z XVIII w. 

      Oferowane obecnie naczynia to cenny dorobek nakreślony historią sprzed ponad 240 lat. Tognana to nazwisko włoskiej, przemysłowej rodziny ceramików, którzy swoją przygodę z wytwarzaniem naczyń rozpoczęli w 1775 r.  To właśnie z ich kunsztownej, ręcznej manufaktury swoje korzenie czerpie obecna Tognana.  Renomę firmy wzmocniło także ważne wydarzenie, jakim było przejęcie w 1989 r.  prestiżowej marki Societa Ceramica Andrea Fontebasso. Fontebassowie byli rodziną ceramików, wytwarzającą w XVIII w. kunsztowną ceramikę, w której jadała włoska szlachta.

Doświadczenie biznesowe Tognana, innowacje technologiczne, wierność tradycji, jakość i dbałość o najmniejsze detale oraz projektowanie ekskluzywnych wzorów naczyń – to cechy,  które stanowią o wartości marki Tognana.

Kilka słów o procesie produkcji naczyń Tognana 

     Produkcja naczyń wymaga starannego i pracochłonnego procesu. Poprzedza ją wnikliwe badanie rynku mające na celu analizę potrzeb klientów, gustów i oczekiwań oraz proces projektowy i koncepcyjny nad wizualną i techniczną funkcjonalnością produktu. Od pomysłu, przez analizę i koncepcję powstaje ostateczny model produktu. Formy modeli uzyskuje się z gipsu, materiałów syntetycznych lub stali, w zależności od tego w jakim procesie będą używane. W procesie produkcji Tognana używa m.in. następujących surowców: ceramiki, porcelany, porcelany kostnej, kamionki, gresu czy majoliki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że poza kunsztowną porcelaną czy trwałą kamionką, na uwagę zasługuje porcelana kostna.  W swoim składzie zawiera popiół kostny (fosforany), który w odpowiednio dobranych proporcjach procesu wytworzenia nadaje mieszaninie bardzo delikatny kolor kości słoniowej, a  gotowemu produktowi wyjątkową przezroczystość i lekkość, której nie osiąga tradycyjna porcelana.

Użyteczność i elegancja – to dwa słowa klucze dla szerokiej oferty Tognana 

     Tognana obecnie posiada wielowariantową ofertę wyposażenia kuchni i jadalni. Wychodząc od historycznej i bardzo ważnej linii naczyń stołowych, kolejne kategorie oferty to komplementarne uzupełnienie wyposażenia w obszarach: 

- naczynia do gotowania i smażenia;

- sztućce i akcesoria stołowe;

- popularne we Włoszech kawiarki do zaparzania kawy;

- elementy wystroju domu takie jak wazony, figurki, ramki na zdjęcia;

- tekstylia kuchenne.

Marka Tognana w ofercie Lekki Styl 

       Sklep Lekki Styl wzorem Tognana stawia na komplementarność swojej oferty. W tym celu podstawowa oferta ekologicznych artykułów spożywczych została rozszerzona o starannie wyselekcjonowane wyroby Tognana. W sklepie internetowym Lekki Styl znajdą więc Państwo:

    • porcelanowe i kamionkowe serwisy stołowe, które można zakupić jako komplety jak i skomponować pojedyncze naczynia – talerze obiadowe, talerze do zupy, deserowe, talerze do serwowania posiłków. Wśród wybranych serii w naszej ofercie można wyróżnić m.in.:

- wytworny komplet obiadowy z białej porcelany bogato zdobiony wzorami mandali TOGNANA MANDALA BLACK;

- pełen słońca i bijącego ciepła komplet obiadowy TOGNANA SUNNY;

- wyjątkowy serwis stołowy TOGNANA FONTEBASSO SFERA GAUDI, który posiada wzornictwo inspirowane sztuką słynnego architekta Gaudiego;

- komplet obiadowy zawierający morskie grafiki rybek przeniesie nas myślami do klimatu wakacyjnych morskich wojaży - TOGNANA SAINT TROPEZ TIRRENO.

          Sprawdź inne serwisy stołowe Tognana w ofercie Lekki Styl.

    • filiżanki do kawy i herbaty, kubki – w tym serie:

 - kolorowy zestaw filiżanek do kawy TOGNANA ART & PEPPER  rozweseli wnętrza salonu i jadalni sprawiając prawdziwą przyjemność picia kawy;

 - pastelowe kolory zieleni i błękitu zamknięte w mozaikowych wzorach liści to właśnie zestaw filiżanek do herbaty TOGNANA GINGER

 - delikatna seria białych, porcelanowych filiżanek idealnie pasująca zarówno do domu jak i do użytku komercyjnego TOGNANA GOLF;

 - kubki mniejsze i większe, fantazyjne i klasyczne, stonowane lub barwne – warto sprawdzić przykładowe modele: kubek 340 ml TOGNANA CASABLANCA, kubek 300ml TOGNANA JUNGLEkubek 430ml TOGNANA GENEPY w zestawie 2 szt.  (linki)

    • naczynia do zapiekania – seria TOGNANA RING  

    • kawiarki do zaparzania aromatycznej kawykolorowe serie, które można dobrać względem kolorystyki kuchni i jadalni:

Stale rozwijamy szeroką ofertę Tognana. Pytaj więc nas jeśli szukasz i nie znajdziesz w naszej ofercie czegoś szczególnego dla wyposażenia kuchni i jadalni. Sprawdzimy co możemy dla Ciebie zrobić. 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Autor: Anna Witkowska

All comments