Darmowa dostawa od 250 zł!

Kawiarki Pezzetti – włoski aromat i smak od ponad osiemdziesięciu lat!

Kawiarki Pezzetti to dorobek osiemdziesięciu lat działania włoskiej firmy Pezzetti Caffettiere. To jeden z nielicznych  producentów, którzy od czasów drugiej wojny światowej nieustannie rozwija produkcję kawiarek, a jego marka cieszy się dużym uznaniem na arenie międzynarodowej.
Historia Pezzetii ma swój początek w 1940 roku w Seregno w Lombardii we Włoszech. Wówczas założyciel firmy, Ezio Pezzetti uruchomił produkcję aluminiowych, dziesięciokątnych kawiarek o pojemności 6tz.

Logo Pezzetti

200 sztuk dziennie – pierwsza, masowa produkcja kawiarek Pezzetti.

Pierwsze kawiarki w masowej produkcji o nazwie Everest Express trafiły na rynek w 1947 roku. Ich dzienna produkcja wynosiła wówczas 200 sztuk, a sprzedaż nieustannie rosła. Oferowano wówczas tylko jedną pojemność kawiarek, 6tz. Charyzmatyczny Ezio Pezzetti zyskał liczne grono odbiorców i szybko zaczął rozwijać swoją markę na inne kraje. W latach sześćdziesiątych Ezio rozpoczyna eksport kawiarek poza granice Włoch, a sprzedaż się podwaja. Wprowadzono wówczas nowy model kawiarki Italexpress oraz inne jej pojemności. Nowa oferta obejmowała kawiarki od 1 do 14tz.

Kawiarka Italexpress nawiązuje w swojej nazwie do włoskiego pochodzenia marki i jest produkowana w niezmienionej formie do dziś. Klasyczny wygląd tej aluminiowej kawiarki, jej jakość wykonania oraz kolorystyczne wariacje znajdują liczne grono zainteresowanych klientów na całym świecie.

Pierwsze reklamy telewizyjne kawiarek Pezzetti miały swoją klasę!

Wpadające w ucho każdego melodyjnego Włocha reklamy telewizyjne kawiarek Pezzetti przeszły do historii. Wraz z upowszechnieniem nowych form reklamowych za pośrednictwem telewizji śpiewano „Brilla fuori, brilla dentro e fa un caffè che è un portento!” (świeci na zewnątrz i w środku robiąc cudowną kawę) oraz „Brilla per far brillare il tuo caffè!” (zabłyśnij, aby Twoja kawa lśniła). Pierwsze reklamy Pezzetti zwracały uwagę na wygląd kawiarek i ich jakość. Trwające trzy minuty wejścia reklamowe zyskały nowe rzesze fanów i wzmocniły świadomość marki Pezzetti. Celem reklamy był zasadniczy przekaz - kawiarki miały nie tylko parzyć doskonałą kawę, ale zajmować eksponowane miejsce w kuchni i być ozdobą domu. Ten kierunek przyświeca firmie do dziś!

Kolorowy zawrót głowy czyli nowe serie kawiarek Steelexpress

Ezio Pezzetti kierował swoją firmą do 2004 roku rozwijając jej ofertę i markę na rynkach międzynarodowych. Wówczas stylowe kawiarki Pezzetti o znakomitej jakości, zostały przejęte przez nowych właścicieli Alberta i Ghidini Cipriano, a ich produkcję przeniesiono do Brescii. Dalszy rozwój oferty i wizerunku marki sprawia, że urządzenia Pezzetti są oceniane przez klientów jako stylowe i niezawodne kawiarki.

W ofercie Pezzetti poza tradycyjnymi, aluminiowymi kawiarkami, uwagę zwraca seria kolorowych urządzeń Steelexpress. Nadają się one do użytku na wszystkie typy kuchenek, łącznie z indukcyjnymi. Kawiarki Steelexpress posiadają opływowe, nowoczesne wzornictwo oraz wielobarwną kolorystykę. Polerowana stal nierdzewna zdaje się błyszczeć na odległość, co kolarzy się z dawną reklamą kawiarek Pezzetti – błysk na zewnątrz, błysk w środku, a cudowna kawa czeka na Ciebie!

Poczuj się lekko i energetycznie! Wypij ulubioną kawę z kawiarki Pezzetti w pięknych filiżankach włoskiej marki Tognana.

Wybierając kawiarkę Pezzetti spójrz także na bogatą ofertę kubków i filiżanek do kawy, które znajdziesz w sklepie Lekki Styl. Wśród nich kubki i filiżanki o klasycznych formach, jak również te bardziej wyszukane. Modele uniwersalne oraz szczególnie eleganckie, które możesz podarować na prezent. W zestawie do parzonej kawy Pezzetti proponuje także dzbanki na mleko ze stali nierdzewnej. Stylowy komplet to gwarancja dobrego humoru i wizytówka Twojego domu. Ulubiony kubek do kawy to podstawa udanego dnia. Poszukaj więc go w naszej szerokiej ofercie!

Poniżej przedstawiamy listę niektórych produktów Pezzetti do kupienia w naszym sklepie Lekki Styl:

Wybrane modele kawiarek Pezzetti:

Dzbanki na mleko Pezzetti:

Nowości Lekki Styl wśród kubków i filiżanek do kawy:

Anna Witkowska

All comments